Ortopedické podložky pomáhajú nielen deťom spevňovať chodidlá a svaly na celom tele, ale aj rodičom príjemne relaxovať.
Tip Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 11
 

STAVEBNICA TEHLIČKY 48 KS

 

OBRIA STAVEBNICA PRE DETIČKY JE ORIGINÁLNA HRAČKA PRE CHLAPCOV A DIEVČATÁ OD 3 ROKOV

  • Jedna z najobľúbenejších hračiek, úžasný darček
  • Ľahké a pritom pevné, odolné a bezpečné
  • Ekologické, prírodné, 100% recyklovateľné
  • Rýchlo sa upratujú a ľahko skladujú
  • Sada obsahuje 48 tehličiek a 10 spojok
Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
18.7.2024
€140,80
   
Kategória Detská izba
 

Pre aké staré deti je stavebnica vhodná?
Obriu stavebnicu Tehličky pre deti najviac využijú deti od 3 do 8 rokov a podľa referencií ide o jednu z najobľúbenejších a najpoužívanejších hračiek v kategórii veľkých darčekov. Deti milujú stavanie a rúcanie veľkých kociek, pretože im umožňuje slobodne realizovať ich sny vo veľkom svete.

Čo sa dá z Tehličiek postaviť a ako deti rozvíjajú?
So stavebnicou sa nadšene hrajú tisícky detí v Českej republike, na Slovensku a v Nemecku. Tvoria si najrôznejšie stavby, prevažne domčeky, hrady a veže. Budujú si svoj súkromný priestor a utvárajú si orientáciu vo veľkom 3D svete.


Ďalej tvoria domčeky pre bábiky, stajne pre zvieratká, pece na pizzu, kuchynské linky, predajné stánky, autobusy, lode, lietadlá, tanky, letiská, mosty, sochy, stolíky, kresielka a napodobeniny ďalších vecí z reálneho sveta.
Pre menšie deti ide o rozvoj motoriky a objavenie princípov, kedy stavba dobre drží. Tiež sa potom vybláznia pri búraní stavieb.


Deti od 6 rokov už stavajú premyslené stavby, baví ich vybalansovanie čo najvyšších veží a kombinujú ich s ďalšími hračkami - napríklad stavajú garáže a dráhy pre autá, alebo domčeky pre bábiky.


Okrem stavieb je možné Tehličky využiť pri pohybových aktivitách - zostaviť z nich balančnú dráhu, prekážky, preliezacie brány a tunely, bludisko, mantinely alebo bránky na futbal či hokej. Deti ich môžu premiestňovať, behať medzi nimi, podávať si ich.
Za sucha možno vziať Tehličky von, kde je priestor pre neobmedzené stavanie.
Viac tipov nájdete v metodike, čo sú tipy na hry a rozvoj, ktorú si možno stiahnúť tu.

Ako sa z tehličiek stavia?
Tehličky sa iba pokladajú na seba, princíp stavby okamžite pochopia aj dvojročné deti a ihneď začnú budovať svoju prvú vysokú "vežu", ktorú potom s nadšením zbúrajú. Deti sa samé zabavia na pomerne dlhú dobu, stavajú, hrajú sa a búrajú. Postupom času sa viac sústredia na stavanie a ak im dospelí ukážu ďalšie možnosti využitia, nepozná ich tvorba hraníc.
Na niektorých fotografiách si možno všimnúť, že Tehličky sú spojené a tvoria tak dlhé preklady nad okná a dvere alebo trámiky na strechu. Na spájanie slúžia spojky, ktoré sa zasunú do bokov Tehličiek. Každá stavebnica obsahuje 10 spojok pre vytvorenie piatich spojení (2 spojky na jedno spojenie), čo je dostatočné pre väčšinu stavieb.

Koľko stavebníc máme zaobstarať?
Jedna sada 24 Tehličiek je dostačujúca pre rozmanité stavby v bežnej detskej izbe. Pokiaľ chcete deťom dopriať neobmedzenú kreativitu, potom kúpte ešte jednu sadu pre naozaj rozsiahle stavby, čo ocenia najmä súrodenci a dvojčatá. Pre škôlky, družiny a detské herne sú osvedčené dve až tri sady pre jednu herňu.

Z čoho sú Tehličky vyrobené a ako dlho vydržia?
Tehličky sú vyrobené zo špeciálneho päťvrstvového kríženého kartónu so zosilnenou povrchovou vrstvou zabezpečenou ochranným protišmykovým lakom. Nosnosť majú minimálne 30 kg, v testoch uniesli i dospelého človeka, deti na ne môžu líhať, sadať, stúpať a chodiť po nich. Sú použité najkvalitnejšie európske materiály so zdravotne nezávadnou atestáciou. Vďaka tomu sú Tehličky zdravotne nezávadné a 100% ekologické. Rohy Tehličiek sú zaoblené pre maximálnu bezpečnosť.

Životnosť Tehličiek v rodinách a škôlkach je podľa zaobchádzania 2-3 roky. Sú to roky plné radosti z tvorenia, čo je základ pre ďalšie vzdelávanie a poznanie.
Sada 24 ks rozložených Tehličiek má rozmery 76 x 69 x 8 cm a hmotnosť 10 kg. Tehličky sú v balení v rozloženom stave. Ich zostavenie je jednoduché a rýchle bez náradia alebo lepidla, stačí ich len zložiť.

Ako Tehličky správne zložiť? Pozrite si videonávod, ako správne a rýchlo Tehličky zložiť, aby boli perfektne rovné a pevné .

Ako sa Tehličky upratujú a kam s nimi?
Tehličky sa veľmi ľahko a rýchlo upratujú. Súrodenci radi hrajú hru "reťaz" - jeden podáva, druhý zarovnáva a kde sa do hry zapoja aj dospeláci, vznikne parádna "reťaz" a užije sa veľa zábavy. Upratujú sa do stĺpikov v rohu, medzi skrine alebo pozdĺž steny.

Ako sa Tehličky páčia?
Stavebnica bola v mnohých rodinách vyhlásená za "najlepší vianočný či narodeninový darček", o čom svedčia referencie, odkazy na Facebooku a internetové články.
Tehličky dostali prestížne ocenenie "Správna hračka", ktoré im udelila odborná komisia zo Združenia pre hračku a hru. Tehličky sa zúčastňujú veľtrhov, detských dní, súťaží a festivalov.

Prajeme deťom veľa krásnych hodín kreatívnej zábavy s Tehličkami.

Rozmery 1 tehličky:

foto

Súbory pre Vás na stiahnutie:

Metodika Tehličiek - Tipy stavieb a hier

Tipy na zostavenie prekladov

Návod na použitie

Atest zdravotnej nezávadnosti

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: