Ortopedické podložky pomáhajú nielen deťom spevňovať chodidlá a svaly na celom tele, ale aj rodičom príjemne relaxovať.
Tip Zväčšiť
  • 1 z 3
 

Meradlo Plus12

 

Plus12 - meradlo, ktoré presne zmeria dĺžku detských nožičiek, vnútornú dĺžku topánok a pomôže zvoliť správnu veľkosť obuvi.

Meradlom je možné správne určiť dĺžku nohy aj vnútornú dĺžku topánok. Uľahčí nákup akýchkoľvek topánok pre Vaše deti alebo aj pre Vás.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
22.5.2024
€14,90
   
Značka Plus 12
Kategória Doplnky a starostlivosť o topánky
Záruka 2 roky
 

Skúšanie topánok s deťmi býva často veľmi náročné. Deti zväčša nespolupracujú, skúšanie ich nebaví. Rodičia nevedia veľakrát určiť, či je topánka dieťaťu dobrá, či ho netlačí.

Meradlo Plus12 je pomôcka, ktorá presne zmeria nohu aj vnútro topánky. Navyše automaticky pridá 12mm nadmerok, ktorý je nutný na prirodzený pohyb nohy v topánke. Zjednoduší nákup akejkoľvek obuvi.

Detská noha rastie veľmi rýchlo, dieťa potrebuje topánky niekoľkokrát za rok a to niekoľko párov. Táto cenná pomôcka Vám bude slúžiť počas celého obdobia, kým dieťa nevyrastie a ušetrí Vám veľa problémov so skúšaním.

Vedeli ste, že takmer polovica detí nosí malé topánky? Nesprávne zvolená veľkosť obuvi môže nožičky poškodiť. Aby topánky správne sedeli a netlačili, ich vnútorná dĺžka má byť aspoň o 12mm dlhšia ako sú nožičky dieťaťa. Správny nadmerok zabezpečí dostatok miesta pre pohyb prstov, ktorý je pri chôdzi prirodzený.

Čo meradlo plus12 dokáže:

  • Presne odmeria dĺžku nohy a automaticky pridá 12mm nadmerok.
  • Zmeria vnútornú dĺžku topánky (až do veľkosti 45).

Ako meradlo funguje:

Meranie nohy

Umiestnite meradlo vedľa nohy a roztiahnite ho tak, aby bol červený vrchol o niečo ďalej ako palec na nohe. Potom postavte dieťa - bosé na meradlo plus12.

meradlo plus 12 Plus12 meradlo

 

Jemne nadvihnite nožičku a zatlačte na červenú šípku (vrchol meradla) dokým nedosiahnete koniec nohy. Dôležité je, aby dieťa stálo na nohe.

Plus12 meradlo

 

Na milimetrovej mierke (na zadnej strane meradla) odčítajte hodnotu, ktorá je rovná dĺžke nohy vrátane 12mm nadmerku. Získaná hodnota sa teda rovná dĺžke nohy+12mm nadmerku.

Plus12 meradlo

 

Návod na meranie vnútornej dĺžky topánky

Vložte meradlo plus12 do topánky, pritlačte ho palcom o zadnú časť- pätu a vysuňte tak, aby sa červená šípka dotýkala špičky ( palca ) topánky. Ak máte problém vložiť meradlo do topánky (červený vrchol meradla nedosiahne jej koniec) znamená to, že špička topánky je príliž nízka. Odčítajte hodnotu na zadnej strane meradla plus12.

 

Plus12 meracie zariadenie Meradlo Plus12

 

Ako zistíte, či bude topánka dobrá?

Ak sa hodnota dĺžky nohy odčítaná na meradle rovná hodnote získanej pri meraní vnútornej dĺžky topánky, topánka je dobrá a poskytuje aj potrebný 12mm nadmerok. Napríklad ak hodnota pri meraní nožičky je 180mm, potom aj hodnota odčítaná pri meraní vnútornej dĺžky topánky musí byť 180mm.

 

Meradlo plus12 Malá topánka

 

Videonávod ako používať meradlo Plus12 si môžete pozrieť TU.

 

 

dĺžka chodidla meranie
meradlo plus12

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: