Ortopedické podložky pomáhajú nielen deťom spevňovať chodidlá a svaly na celom tele, ale aj rodičom príjemne relaxovať.
Novinka Zväčšiť
 

Senzorické disky - Pamäťová a senzorická hra

 

Sada obsahuje:

- päť senzorických diskov rôznych textúr

- päť senzorických loptičiek rôznych textúr

- páska cez oči

- taška

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
27.5.2024
€69,90
   
Kategória Balančné a jóga pomôcky
 

Aký je rozdiel medzi touto hrou a tradičným pexesom?

Hráči sa bez toho, aby použili svoj zrak, pokúšajú vyrovnať loptičku s diskom rovnakej štruktúry.

Aké sú výhody hry Senzorické pexeso?

- Prenos vnemov z nôh do rúk zvyšuje koncentráciu, pozornosť a ovplyvňuje rozvoj drobnej motoriky, inteligencie a pamäti dieťaťa.

- Skutočnosť, že je ľahké zmeniť úroveň obtiažnosti hry, umožňuje prispôsobiť hru potrebám a veku dieťaťa a užiť si hru.

- Hra zapája a rozvíja hmat, priaznivo pôsobí na rozvoj drobnej motoriky dieťaťa, koncentrácie a pozornosti.

- Rôzne štruktúry diskov a loptičiek môžu pomôcť pri znecitlivení nôh alebo rúk vášho dieťaťa.

- Vďaka chôdzi na kotúčoch si vaše dieťa rozvíja rovnováhu, motorickú koordináciu, priestorové plánovanie. Zároveň sa normalizuje svalové napätie dieťaťa, čo môže mať pozitívny vplyv na zlepšenie držania tela a zbavenie sa defektov chodidiel, akými sú valgozita či plochá noha.

- Táto hra je ideálna na zatraktívnenie skupinových a terapeutických aktivít s deťmi.

- Disky sú ideálne na vytváranie rôznych typov prekážkových dráh a ciest zdravia.

Guličky je možné použiť na masáž tela.

AKO HRAŤ HRU A ÚROVEŇ NÁROČNOSTI:

Pamätajte, že keď svojmu dieťaťu zakryjete oči, mal by ho zaistiť iný hráč!

Umiestnite disky na podlahu jeden po druhom a vložte gule do vrecka. Pri pohľade na disky hľadajte vo vrecku loptičku s rovnakou textúrou ako disk. Umiestnite loptičku vedľa disku a rovnakým spôsobom priraďte ostatné loptičky k diskom.

Umiestnite disky na podlahu jeden po druhom a vložte gule do vrecka. Postavte sa pred prvý disk a nasaďte si na oči pásku. Položte nohu na kotúč a ruku vložte do vrecka s loptičkami. Medzi piatimi rôznymi loptičkami nájdite jednu, ktorá má rovnakú štruktúru ako disk. Vyskúšajte túto metódu, aby ste spojili viac diskov s loptičkami rovnakej textúry. Mladší hráč môže túto činnosť vykonávať bez zakrytia očí.

 Vytiahnite loptu z vrecka a pomocou nohy nájdite rovnakú textúru na disku. Juniorskí hráči môžu túto aktivitu vykonávať s otvorenými očami a staršie deti môžu mať pásku na očiach.

Posaďte sa na podlahu a zakryte si oči. Vezmite jednu z loptičiek do ruky a pokúste sa druhou rukou nájsť disk s rovnakou textúrou. Juniorskí hráči môžu túto aktivitu vykonávať s otvorenými očami.

Položte kotúče na podlahu jeden s druhým a vložte guľôčky do vrecka. Pozorne si prezrite poradie, v ktorom sú disky umiestnené, a zapamätajte si poradie. Nasaďte si na oči pásku a vo vrecku hľadajte loptičku rovnakej štruktúry ako prvý disk. Potom nájdite guľu rovnakej štruktúry ako druhý disk, tretí, štvrtý a piaty. Zložte si pásku z očí a uistite sa, že si objednávku dobre zapamätáte. Rovnaké akcie opakujú všetci hráči. Víťazom je ten, kto v čo najkratšom čase spojí loptičku a disk s rovnakými textúrami.

Umiestnite 5 diskov v rade. Nasaďte si na oči pásku a prechádzajte sa okolo diskov, držte sa za ruku iného hráča. Pamätajte na konkrétne textúry diskov a potom umiestnite gule v rovnakom poradí.

Môžete tiež použiť disky a gule na opis textúr, ktoré cítite. Požiadajte svoje dieťa, aby opísalo, akú textúru môže cítiť pod jeho/jej chodidlom alebo v jeho/jej ruke, napr. špicatá, pruhovaná.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: